Aşk Grevi- Sanat Fabrikası


 

Küçük ama çok güzel bir sahil kasabasıdır Ayvalık.

Hayranım oraya.

Sürekli orada yaşayan memurlar aynı hazzı alıyorlar mı henüz emin değilim ama içlerinden kabına sığmayan bir avuç insanla dostluğum sürmekte. Onlar yaz aylarında işlerindeki  en yoğun günlerini yaşıyorlar. Turistler, yazlıkçılar akın etmiş ve hizmet bekliyor olurlar. Kışlar ise kendilerini gerçekleştirecekleri en güzel aylardır, onlar için.

Sevgili Hakan Urul , lisede öğretmenken , yetmemiş yöneticiliğe talip olmuş. Bu kadar yoğun tempoda çalışmasına  rağmen ,aynı zamanda sürekli sergiler açan, başarılı bir ressam O. Ama bir de sahneledikleri tiyatro oyunlarını görseniz iki delikanlı babasının bu kadar çok karpuzu nasıl aynı koltukta taşıdığına şaşarsınız. Ama ona yetmiyor, “sanki bir şeyler kaçırıyorum” diyor, hala.

Ayvalık Sanat Derneği’ni kurmuşlar. Dernek çatısı  altında  Edremit Körfezi’nin ve Ayvalık ‘ın  ilk ve tek tiyatrosu, Tiyatro Objektif harikalar yaratıyor. Hepsi amatör oyuncular.

Çok etkilendim. Hayranlıkla izliyorum.

Bir avuç Ayvalık’lı entelektüel kendi ceplerinden ayırdıkları paralarla eski zeytinyağı fabrikası kiralamışlardı geçtiğimiz yıl.

Adı : Sanat Fabrikası .

Tiyatro çalışmalarını yaptıkları mekanı bu yıl gördüğümde gözlerime inanamadım. Sponsorsuz ve yüksek binalı geniş mekan nasıl güzel bir “sanat fabrikası “olmuş öyle!

Ama ne maliyet…

Ayvalık’a tatile gittiğinizde, kafeteryasında bir ada çayı içmeyi unutmayın.

Sanat aşkı uğruna yapılan fedakarlıkları görünce , kendi adıma utandım.

Geçtiğimiz sezon “Jeanne D’arc’ ın Öteki ölümü” adlı oyunlarını izlemiştim, bu yılki sezonu ” Aşk Grevi” ile açtılar.

Bu hafta sonu, cumartesi (17.03.2012) günü 18.00 de Bursa’dalar. Görükle ‘de Mavi Balon Tiyatro Salonunda sahneleyecekleri oyunu mutlaka izlemenizi öneririm.

Kahkahalarla stres atıp , ayakta alkışlayacağınıza eminim.

İyi seyirler….

www.ayvaliksanatdernegi.org / www.sanatfabrikasi.com.tr

Rezervasyon :

ÇEK KÜLTÜR MERKEZİ
Çağdaş Eğitim Kooperatifi Yüksek Öğrenim Karma Öğrenci Yurdu yanı. Sakarya Mahallesi Atatürk Bulvarı No: 95 PK: 16285 GÖRÜKLE/BURSA

Tel: 0224. 483 50 46 

 

15.03.2012

Bu yazı Kısa Kısa kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Aşk Grevi- Sanat Fabrikası için 2 cevap

  1. Aylıklı Ediz der ki:

    Canım arkadaşım emeğin için çok teşekkürler.

  2. Hakan Urul der ki:

    Sevgili Gülçer bu anlamlı yazınız için size kendim ve arkadaşlarım adına çok çok teşekür ederim.Haklısınız tanıtımda eksiklerimiz var yetişemiyoruz ama bu konuyu da aşmaya çalışacağız.Eline sağlık sağol.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir