Silkin Kendine Gel


Çalıştığım yıllarda sinirlerim tepemdeyse, sürekli kavgacı, itirazcı isem eğer yakınımdakiler “Sizin Ayvalık zamanınız gelmiş” derlerdi.

Unutamadığım bir hafta sonum var. İşten çıkmış ve kendimi İzmir otobanına atmış buldum . Susurluk’ a yaklaşınca kocama telefon etmek geldi aklıma. Öyle çok sıkılmış, bunalmışım ki hastane veya hapishaneye gitmemek için istim boşaltasım gelmiş demek.
Şalter atmış yani. Rehabilitasyon zamanım gelmiş.

Bugünlerdeki yazılarıma da bakınca eceli gelenlerin cami duvarına yaslandıklarına benzer bir durum sezdim kendimde bugün.

Topla kendini hatun , bohçanı da kap , git çiçek böcek yaz artık , dedim.

İş hayatını yazsam üstüne alınacaklar olacak , sosyal hayattan bahsetsem siyaset yapıyor diyecekler, kendimi anlatsam teşhirci diye damgalayacaklar, kocamı da yazamam Ayşe Arman’ınki kadar hoşgörülü değil benimki… Bari deniz, kum, kahve, manzara..falan yazayım bir süre..
Yemek tarifi de olur bak.
Dostluğu yazayım.
Çocuk eğitiminden bahsedeyim veya.
Çocukluğuma döneyim ve de…

Allah Allah … ne yazsam?

Bundan sonraki yazım Ayvalık tan olsun…

Pirina kokularını içime çekeyim, şevketi bostanımı , turp otumu, azmamı,hindibalarımı haşlayayım…Atayım kendimi sallanan koltuğa sessizce denizi seyredeyim. Önümden geçen koyun sürüsünün minik yavrularını , kuzucukları seveyim. Akşam üstü yavaş yavaş yanan lambaların denize düşen aksini seyreyleyeyim.Kocaman çaydanlıktaki çayımın demi ,kokusu ve kaynama sesiyle deşarj olayım.
Hiç konuşmayayım, yazmayayım, dinlemeyeyim… telefonumu kapatıp, interneti keseyim.

Oldu mu?

Oldu.

12.04.2012

Bu yazı Günlük kategorisine gönderilmiş ve , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Silkin Kendine Gel için 7 cevap

 1. Barış GÜL der ki:

  Çok zordur yazı yazmak aslında. Düşündüklerini, sevdiklerinle ya da sevmediklerinle bile paylaşmak. Siz boş verin. Ne yazsanız yazın. Çünkü hepsi okunası değerler 🙂

  Saygılarımla…

 2. incinur der ki:

  yazın da yaz…devam et, en azından yoğun ve zorlu iş stresimizde senin içten enerjik yazılarınla motive oluyoruz. lütfen bizi bundan mahrum etme…bak biz rehabilite ediyoruz 70 özel çocuğu… sende bizi sevgi dolu yazılarınla, dostluğunla rehabilite et….sevgiyle

  • gulcer der ki:

   Çok teşekkürler canısı… Senin yaptığın şey..bu fedakarlık, sabır, sevap… ın yanında bu yazdıklarım devede kulak.. Bir yazımda da sizi yazayım. Ne duygular yüklü, ne anlamlar saklı, ne emekler barındırıyor olacak bu makale… Sizlere, cennetlik insanlara ithaf edeyim..
   sağ ol…

 3. Alivra der ki:

  Vallaha Barış bey e katılıyorum. Yazın diye bekliyoruz ustadim. Bana zaman icerisinde farklı farklı bakış açıları kazandirdiniz. Yeni yazılarınızı sabırla bekliyoruz… Saygılar

 4. DERYA der ki:

  evet yazın, yazın da ne yazarsanız yazın…
  keyifle okuyoruz:)

 5. Nurten ÇIKIKÇI der ki:

  Gülçercim sen kendine başlıklar bulmuşun zaten.Bende sadece şunu öneriyorum,o güzel sıcacık yüreğinde bu yollardan geçerken..İnsan ilişkilerinde seni çok etkileyen .Hayatına satırbaşı olabilen ,etkileşimde dikkatini çeken sıradan insanlar bile olabilir .bi iş görüşmesinde ki ilginç bi tutum bile sana yol gösterir.isimler aynı olmasın ama sen onları bi yere oturtup kurgularsın.sen bu işin pirisin .Dilinde akıcı ,konuşman gibi etkili. bak alt beyin sana birikimlerini verecek. Bu deneyimler kitap bile olabilir sonra . Kimbilir kaç kişinin hayatını etkiledin. Dinlediklerin, duydukların….daha neler neler hadi benim gönlüne Dünyayı sığdıran can dosdum.Derinlere dalmaya hazırmısın.Kolay gelsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir